REVOX B-77 mk II

MAGNETOFON PO KOMPLETNYM SERWISIE Z ROZCZNĄ GWARANCJĄ.

9.999 PLN brutto (faktura VAT)

Magnetofon szpulowy Revox B77 MK I. Classic Vintage. Po całkowitej rewitalizacji.

 

Studer to szwajcarski projektant i producent sprzętu audio dla studiów nagraniowych. Firma została założona w Zurychu w 1948 r. przez Williego Studera. Magnetofony szpulowe produkowane najpierw przez Studera nosiły nazwę Dynavox. Następcą Dynavox 100 był pierwszy magnetofon marki Revox czyli T26 z 1952 r. Nazwa Revox została przyjęta jako marka komercyjnych „szpulowców” w 1951 roku, podczas gdy profesjonalne urządzenia studyjne zachowały nazwę Studer. W 1990 r. Willi Studer sprzedał Grupę Studer Revox firmie Motor-Columbus AG. Rok później Motor-Columbus podzielił przedsiębiorstwo na Studer (Pro), Revox (HiFi) i pion produkcyjny. Rozległa reorganizacja zakończyła się sprzedażą Grupy Studer na rzecz Harman International Inc. w marcu 1994 r.

Pod marką Revox oprócz najwyższej klasy magnetofonów szpulowych produkowane były również cenione magnetofony kasetowe, odtwarzacze CD, wzmacniacze i tunery – najczęściej oparte o konstrukcje studyjne Studera.

Revox B77 MK I zastąpił w 1977 roku bardzo popularny magnetofon szpulowy A77. Nowy model przewyższał znacznie swojego poprzednika pod względem technologicznym, szczególnie w zakresie napędu i precyzji nawijania taśmy. B77 to model wyposażony w głowice charakteryzujące się takim samym standardem polerowania, jak te znajdujące się w profesjonalnych odtwarzaczach studyjnych. Dzięki oddzielnej funkcji nagrywania i odtwarzania istnieje możliwość monitorowania nagrania z opóźnieniem ułamka sekundy. Oznacza to, iż użytkownik może interweniować na bieżąco jeśli nie jest zadowolony z nagrywanej muzyki. Dzięki nowoczesnym i jednocześnie niezawodnym rozwiązaniom, bardzo solidnej, wysokiej jakości konstrukcji oraz profesjonalnemu wyglądowi, B77 podbił serca klientów i wyznaczał standardy w swojej klasie magnetofonów szpulowych.

Dobrze znana niezawodność Revox B 77 jest wynikiem profesjonalnej koncepcji projektowej, która z powodzeniem łączy zalety solidnie zbudowanego mechanizmu transportu taśmy z zaletami zaawansowanej konstrukcji obwodu elektronicznego. Zastosowanie odlewanego podwozia silnika i wspornika głowicy zapewnia utrzymanie wysokiego stopnia precyzji mechanicznej i długoterminowej stabilności, nawet przy nadmiernym obciążeniu. W ten sposób właściwości mechaniczne i elektryczne uzupełniają się w najbardziej skuteczny sposób.

Obudowa została oczyszczona ze starych powłok lakierniczych i pomalowana techniczną farbą tablicową. Użyto farby w oryginalnym kolorze i zabezpieczono go bezbarwnym lakierem satynowym. Struktura i faktura farby idealnie odwzorowuje oryginalny wygląd magnetofonu.

Oryginalne szpule REVOX, które zostały rozłożone, wyczyszczone i pomalowane przy użyciu samochodowej techniki lakierniczej „na mokro”.

 

Urządzenie po całkowitym przeglądzie i serwisie:

– czyszczenie głowic i prowadnic mostka

– głowice oryginalnie zaplombowane

– tor audio kalibrowany pod nową taśmę BASF LPR 35

– smarowanie mechaniki, silników głównych i capstana

– wymiana łożyska rolki prowadzącej

– rozmagnesowanie głowic, ponowne ustawianie przy pomocy oscyloskopu zgodnie z zaleceniami serwisowymi aby pracowały w fazach

– wymiana kondensatorów na płytach audio i sterujących (na Nichicon)

– wymiana kondensatorów silnikowych (FG, KZ)

– wymiana kondensatorów przeciwzakłóceniowych

– regulacja hamulców

– czyszczenie listwy sterującej na płycie audio

– regulacja prędkości

– czyszczenie potencjometrów

– skorygowanie luzów na silnikach

– ustawienie prędkości fabrycznych

– nowy przewód zasilający

– dwa przewody sygnałowe Nakamichi w zestawie z magnetofonem

– dwie szpule aluminiowe REVOX w zestawie

– dwie taśmy Revox Profesional w zestawie

– naby REVOX w zestawie

– dwie szpule REVOX w zestawie

Model kolekcjonerski. Stan sprzętu idealny !

 

Dane techniczne:

– 2-ścieżkowy, stereo

– głowice – nagrywająca, odtwarzająca, kasująca

– 3 silnikowy – 2 x napęd i 1 x kabestan

– rozmiar szpuli – do 10,5 cala

– prędkości przesuwu taśmy – 3 3/4, 7 1/2 ips

– szum i trzepotanie – 0,08% (7 1/2 ips)

– pasmo przenoszenia – od 30 Hz do 20 kHz (7 1/2 ips)

– stosunek sygnału do szumu – 67 dB

– całkowite zniekształcenie harmoniczne – 0,5%

– wejście – 40 mV (linia), 0,15 mV (mikrofon)

– wyjście – 1,55 V (linia)

– wymiary – 42 cm (wys), 45 cm (szer), 22 cm (gł. z nabami)

– waga 19 kg

– produkcja niemiecka z lat 1978/85COPYRIGHT BY KOMIS SP Z O.O.

TRANSLATE